Moje Betlejem

Z okazji świat Narodzenia Pańskiego AD 2019 składam wszystkim w Chrystusa wierzącym Czytelnikom i Komentatorom portalu „SN” oraz tego bloga życzenia pogody ducha i omijania pułapek losu w nadchodzących dnaich świątecznych, jak również nie traktowania zbyt serio spektaklu prezentowanego przez zbieraninę amatorów na tzw. scenie politycznej. Spektakl odgrywany jest co prawda na oczach zdumionej publiczności, ale oczy te nie dostrzegają ani reżysera, ani scenografa, ani zwłaszcza autora fabuły serwowanego przedstawienia. Czyli życzę także zwiększenia dystansu do wytworów kreacji wywodzących się ze świata medialnego, zaś zamiast tego skoncentrowania się na sprawach będących w zasięgu praktycznego oddziaływania.

Linki do moich ulubionych wykonawców kolęd i pastorałek:

PS

Natomiast dla „nie podzielających tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzących z innych źródeł,…” (Preambuła! Preambuła!) przygotowano oczywiście sporo atrakcyjnych ofert na zagospodarowanie dni wolnych od pracy z ww. okazji. Mogą np. skorzystać z takiej oto propozycji:

widowisko Mega-Show zareklamowane jako świętowanie multigalaktyczne pod tytułem:
«День Рождения Деда Мороза»
(Urodziny Dziadka Mroza) , które wystawiane jest w dniach
od 21.12.2019 r. do 07.01.2020 r. w Krokus City Hall w miejscowości Krasnogorsk, ulica Międzyna- rodowa 20, w obwodzie moskiewskim. Bilety w cenie od 1000 rubli w górę.
Czyż to nie jest okazja za niecałe 70 zeta?!

(Krokus City Hall zbudowano w podmoskiewskim Krasnogorsku w kompleksie handlowo-hotelowo-konferencyjno-wystawowym w ramach inwestycji sfinansowanych przez konsorcjum Krokus Group. Obiekt znajduje się niedaleko stacji Miakinino na arbacko-pokrowskiej linii metropolitalnej, zaś stacja znajduje się poza zespołem miejskim Moskwy , przy czym jest ona 178-ą z kolei (z 232 istniejących) stacją moskiewskiej sieci metro, oddaną do użytku 26.12.2009 r. Budowa stacji Miakinino była pierwszą tego rodzaju inwestycją sfinansowaną z udziałem kapitału prywatnego, tj. Krokus Group).

tagi: boże narodzenie

23 grudnia 2019 11:47

23 grudnia 2019 12:23

Nieopatrznie pominąłem w swojej wyliczance blogerów "SN", co niniejszym uzupełniam.

ainolatak @stanislaw-orda
23 grudnia 2019 13:54

Radosnego kolędowania Panie Stanisławie!

I wszystkiego najlepszego, ciepła domowego i szczęśliwości z Narodzenia Bożego Dzieciątka. Pozdrawiam, Agnieszka

stanislaw-orda @Stalagmit 23 grudnia 2019 13:48
23 grudnia 2019 14:12

Betlejem - Efrata znajdowało sie  w Judei, nieopodal Jerozolimy.

Ale istniało  także  ( i jest obecnie) Betlejem w Galilei (tyle , że datowanie chyba znacznie poźniejsze).

Bet Lehaim  -  Dom Chleba; zapewne dosyć popularne określenie.

umami @stanislaw-orda
23 grudnia 2019 14:47

Oczywiście wszystkiego dobrego z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego!

MZ @stanislaw-orda
23 grudnia 2019 15:11

Opieki i Łaski Bożej życzę.

emi @stanislaw-orda
23 grudnia 2019 16:48

"Świat jest piękny od Panienki
Od Dzieciątka, od stajenki"

Dziękuję i wzajemne- radości i spokoju.

Paris @stanislaw-orda
23 grudnia 2019 19:36

Wzajemnie...

... radosnego, rodzinnego koledowania przy wigilijnym stole...  duzo zdrowia i wszelkiej pomyslnosci teraz i na Nowy Rok  !!!

Kuldahrus @stanislaw-orda
24 grudnia 2019 19:45