-

stanislaw-orda : unukalhai (unuk.al.hayah@gmail.com). Bawię się z losem w chowanego

WUHAN. Pierwowzór apokalipsy.

Wuhan to 11-milionowa metropolia w centralnych Chinach, stolica prowincji Hubei.

W dzielnicy Wuchang (Wu-chang), na prawym brzegu Jangcy, wybudowano jeden z największych chińskich ośrodków naukowych, czyli kompleks uniwersytecki Wuhan University (kilkadziesiąt tysięcy studentów) z licznymi instytutami naukowymi o różnorodnym zakresie badań.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wuhan_University

Pośród nich funkcjonuje Medyczny Instytut Badawczy (Medical Research Institute), wyposażony w najnowocześ-niejsze laboratoria biologiczne które zajmują się najbardziej zjadliwymi patogenami i mikroorganizmami, w tym analogami koronawirusa wywołującego ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej, określany jako SARS-CoV.
https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_biosafety_level_4_organisms&prev=search

W 2003 roku Chińska Akademia Nauk zleciła budowę wspomnianych laboratoriów w związku z epidemią wywołaną wówczas przez SARS-CoV. Przy pomocy francuskich ekspertów wybudowany został, kosztem kilkudziesięciu milionów USD, kompleks laboratoriów (docelowo mający liczyć 53 placówki, a pierwsze z nich uruchomiono w końcu 2017 r.), o fundamentach mogących wytrzymać wstrząsy tektoniczne o sile 7 stopni magnitudo i spełniający najbardziej wyśrubowane kryteria bezpieczeństwa i kontroli (dotyczące wydostania się czegokolwiek na zewnątrz), czyli mające homologację w standardzie BSL – 4.
https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_biosafety_level_4_organisms&prev=search

Nie bez powodu ten największy w świecie zespół laboratoriów biologicznych został nazwany „chińską korporacją Umbrella” (nazwa pochodzi z gry komputerowej „Resident Evil”)

Informacje o oddaniu do eksploatacji opisywanego kompleksu laboratoriów biologicznych w kampusie uniwersytetu wuhańskiego nie wzbudziły entuzjazmu u znawców zagadnienia w wiodących pozachińskich ośrodkach naukowych. Wg opinii wyrażonych publicznie, m.in., przez dr Richarda H. Ebrighta z Waksman Institute of Microbiology przy Uniwersytecie Rutgersa (uniwersytet stanowy New Jersey, USA) oraz dr Bruno Lina z Laboratorium Wirusologii (VirPath) przy uniwersytecie w Lyon (Francja) , wymogi stosowane przez chińskich badaczy w procedurach (biurokratycznych) są znacznie mniej restrykcyjne, niż ma to miejsce w placówkach na Zachodzie. Z jednej strony zwiększa to możliwości badawcze (przyśpiesza wydatnie badania prototypowe), ale z drugiej stwarza niebezpieczeń- stwo wydostania się na zewnątrz zarażonych wirusami zwierząt laboratoryjnych albo ich nie zutylizowanych szczątków. Oczywiście, tutaj można rozważać rozmaite scenariusze takich „wycieków” poza laboratoria, np. nieszczelność „mogilników”, błąd ludzki czy niedopatrzenie, etc., etc.

Jakkolwiek oficjalna wersja mówi o tym, że epidemię wywołało spożycie zakażonych martwych zwierząt, sprzedawanych nielegalnie na targowiskach miejskich, ale nie wskazano w jaki sposób zwierzęta te zarażone zostały tym właśnie wirusem.

Inne wyjaśnienie dotyczy tego, że zainfekowane zwierzęta albo wydostały się na zewnątrz, albo do ich szczątków dostały się z zewnątrz inne, które spożyły zarażoną padlinę, i następnie rozprzestrzeniły wirus przez łańcuch pokarmowy w lokalnym biotopie. Ale niekoniecznie tylko lokalnym, gdyż po przerzuceniu się na człowieka, jako ich nosiciela, zagrożenie stało się globalne. Zwierzęta bowiem nie migrują w najrozmaitszych kierunkach przez okrągły rok tak jak robią to ludzie.

Sprawa z wirusem „chińskim” przypomina głośną niedawno „aferę” z substancją „nowiczok”, czyli z tzw. otruciem dysydenta sowieckiego Skripala.
http://stanislaw-orda.szkolanawigatorow.pl/nowiczok-czy-zotodziob

Problem jest z tych poważnych, gdyż dla testowanych analogów broni biologicznej nie wytwarza się antytoksyn (antidotum).  Ono jest wytwarzane dopiero wówczas, gdy po testach zostawia się do wdrożenia najbardziej wydajne (agresywne) wirusy i mikroorganizmy. Stąd nie ma zmagazynowanych ich rezerw i trzeba takie antytoksyny  dopiero wynaleźć. Reszta to odpady, ktorymi nie warto się dalej zajmować. Np. w przypadku nowiczoka na ponad sto testowanych analogów, do produkcji zostały wdrożone tylko dwa (jak link powyżej).

Dlatego nadzwyczajne środki podejmowane na świecie (w tym kwarantanny i blokady miast) mają za zadanie dać czas na sporządzenie właściwego antidotum. Może uda się je wytworzyć, a może nie. Wszystko zależy po jak długim czasie  to się zdarzy.

Zakres i skala podejmowanych środków nadzwyczajnych sugeruje, że ośrodki władzy w poszczególnych państwach, jak i sama WHO, o czymś ważnym nie chcą powiedzieć (nie ujawniają prawdziwej natury i skali zagrożenia), aby nie wzbudzać globalnej paniki.

 


 

 
 


 
 


  tagi: broń biologiczna 

stanislaw-orda
27 stycznia 2020 11:03
58     7465    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
IanThomas @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 11:42

A może na świecie testowane są procedury masowej kontroli ludności w centrach komunikacyjnych?

zaloguj się by móc komentować

Paris @IanThomas 27 stycznia 2020 11:42
27 stycznia 2020 11:47

Bardzo mozliwe...

... a wlasciwie to w dzisiejszym, struganym  BURDELU  wszystko jest mozliwe...  tak wiec miejmy glowe na karku.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @IanThomas 27 stycznia 2020 11:42
27 stycznia 2020 11:49

Nic nie jest wykluczone.
Z wyjątkiem zmian na lepsze.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @IanThomas 27 stycznia 2020 11:42
27 stycznia 2020 11:52

A może testują szybkość, z jaką wirus roprzestrzeni się po świecie? Może został wypusczony intencjonalnie?

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 27 stycznia 2020 11:52
27 stycznia 2020 12:03

W zeszlym tygodniu...

... koronawirus "zawital"  do Francji... ale pomimo powzietych "najwyzszych srodkow ostroznosci"  skala protestow ogarniajacych Francje  rosnie  !!!

zaloguj się by móc komentować

IanThomas @stanislaw-orda 27 stycznia 2020 11:49
27 stycznia 2020 12:03

Zastanawia mnie po prostu stopień alarmu i nagłośnienia sprawy w mediach wobec faktu, że 2000 zarażonych to przy populacji ChRL jakieś 0.0002 procenta.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 12:03

Skala działań przekracza ramy niezaplanowanego wydarzenia.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @krzysztof-laskowski 27 stycznia 2020 12:03
27 stycznia 2020 12:14

Pytanie, czy chodzi o działania, czy bardziej o medialną propagandę? Zwłaszcza u nas, gdzie zasada straszenia, obok zawstydzania rodaków, stała się sensem istnienia większości mediów.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @jolanta-gancarz 27 stycznia 2020 12:14
27 stycznia 2020 12:20

Może to być skala ilości wypuszczanego gorącego powietrza.

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 27 stycznia 2020 12:14
27 stycznia 2020 12:21

Dokladnie tak...

... i  przetrwania  w ZEROWISKU  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 12:54

i te wszystkie "blokady" akurat w okresie chinskiego nowego roku. W sobote wrocilem z Hong Kongu i mialem okazje ogladac ta paranoje z bliska.  

90% tubylcow zasuwa w maskach, ale w lokalnych mediach pojawila sie jeszcze informacja, ze wirus moze sie rowniez transmitowac przez oczy. Wiec oprocz maski potrzebne sa jeszcze plastikowe okulary. 

Smieszne jest to, ze regularne naparzanki na ulicach HKG, gdzie z powodow identyfikacji zabrania sie maskowania twarzy, w tej sytuacji wydaje sie nikomu nie przeszkadzac. 

W tle idzie oczywiscie handel materialami medycznymi - maski, okulary, szczepionki, a dodatkowo rzad jest zobligowany do stosowania "srodkow nadzwyczajnych ze wzgledow bezpieczenstwa".

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 27 stycznia 2020 12:54
27 stycznia 2020 12:58

Czyli mówiąc krótko chodzi o opróznienie magazynów z maseczek i okularów oraz wolną rękę dla rządu.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 27 stycznia 2020 12:58
27 stycznia 2020 13:03

mnie troska rzadu o zdrowie i bezpieczenstwo obywateli przekonuje tak samo ja troska o dobrobyt. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser 27 stycznia 2020 13:03
27 stycznia 2020 14:26

W sedno.

Jak to mówią - rzad niczego tak nie pragnie, jak naszego dobra. Uciekajmy zatem, zabierając nasze dobro/a/ ze sobą. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 14:28

W necie, na portalach -  histeria na okoliczność. I nabiera rozpędu.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Matejek 27 stycznia 2020 14:54
27 stycznia 2020 15:23

stary dochtor fajnie śni.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 27 stycznia 2020 15:23
27 stycznia 2020 16:34

I też to samo pisze na stronach Dakowskiego.."chiński wirus Wuhan".Hmn.. coś mi tu brzydko pachnie;wypadek,czy testy?

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27046&Itemid=119

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 27 stycznia 2020 16:34
27 stycznia 2020 16:49

nie czytałem.

Jestem zdania, że tak olbrzymie środki przeznaczane na rozwój badań nad bronią bakteriologiczną i biologiczną mają doprowadzić, oczywiscie , między innymi, do wynalezienia patogenów zabijających selektywnie jakiś rodzaj populacji.
Np. ludzi starszych, którzy  zbyt mocno obciążają emerytalne fundusze społeczne. Poki co, nie wiadomo czy "wycieki" tego rodzau  substancji, co ostanio analog koronowirusa,  z ponoć najbardziej nowocześnie zabezpieczonych przed takimi wypadkami laboratoriów,  to przypadek czy działanie celowe.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 17:03

W ramach medialnych doniesień o epidemii w WUHAN, nurtuje mnie parę spraw. .

Dlaczego od lat w ramach filmów katastroficznych jesteśmy podawania wdrukowaniu postawa na wypadek pandemii. Mamy szereg filmów które pokazują jak mamy się zachować, jak reagować będą siły przymus [policja , wojsko] oraz że ewakuacja jest ograniczona dla wybrańców. Co ciekawe przed zombi/chorymi – obroną/lekarstwem ma być darowanie 5 gram ołowiu a nie postawa samarytanina.

Mamy więc przygotowane społeczeństwo i wdrukowane zachowania w przypadku pandemii. Nie wspominając jak karnie ustawi się ono na szczepienie – wszak alerty próbne w przypadku grypy są skuteczne .

Kolejna kwestia to obecny rozmiar pandemii i jej kanały rozpowszechniania – jest zebrane doświadczenie z epidemią wirusa Eboli czyli wirusami na terenie Afryki, wirusa SARS z 2017 w Azji, i chyba jeszcze w Ameryce Łacińskie też coś była ZIKA i chyba mutacja grypy.

Dziwne jest wszak jedno Indie – tam tradycyjna choroby są plaga ale wirusy jakoś nie przechodzą od zwierząt szerzej choć i tam jest wirus Nipah. Choć fakt Czarna ospę zawlekł z Indii do Wrocławia - oficer SB.

Kolejny ciekawy przypadek w Afryce – do ograniczania pandemii wysyła się wojsko a nie personel medyczny no a  jakoś tak  w pobliżu epicentrum jest jednostka naukowa która zajmuję się wirusami.

Ot i mamy chińską kopię scenariusza.

Jak ten scenariusz afrykański jest zmodyfikowany – ot chińskie normy zabezpieczenia są niskie i się mógł wirus przedostać plus blokada informacji i filmiki jak ludzie mdleją na ulicach.

Jesteśmy w środku – wojny informacyjnej gdzie właściwie sterowna jest panika.

Wrócili studenci z Politechniki Rzeszowskie z Wuhanu i już część po krotki pobycie w szpitalu wróciła do domu. Jakąż to sprawną mamy służbę zdrowia tak w parę dni wszystko sprawdzili i badania zrobili i okres inkubacji wirusa zweryfikowali.

Jak to nasza władza w tej skomplikowanej materii jest sprawna a w sądach niby przy niej racja a SN rządzi.

Szum informacyjne to tylko tło wszak Pekin i Waszyngton prowadzi negocjacje w sprawie umów i warunków wymiany handlowej.

Nie śmiem nawet przypuszczać że wynik negocjacji handlowych wpłynie na tempo i skale pandemii.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Nieobyty 27 stycznia 2020 17:03
27 stycznia 2020 17:40

Testowanie rozmaitych szczepionek ma równiez  cel selekcyjny.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 27 stycznia 2020 17:40
27 stycznia 2020 17:57

Prawdopodobna,interesująca teoria.Można na szczepionkach przecież zarobić. Lecz  jak dziecku pozostawi się zapałki ,to może z tego powstać duży pożar.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 27 stycznia 2020 17:57
27 stycznia 2020 19:23

taka sytuacja hipotetyczna; jesli chodzi o  to, by np. ludzie szybko umierali po ukonczeniu 60 lat. Wówczas  dobieramy do szczepień odpowiednio spreparowane "bomby biologiczne". Jeśli zaszczepiony ma, dajmy na to, 40 lat, to otrzymuje zastrzyk, który spowoduje , że zachoruje śmiertelnie za lat 20, jesli ma lat 50, to zachoruje,  odpowiednio, za lat 10.itd. itp.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 19:33

O rety. wszyscy tu zginiemy? Serio?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @stanislaw-orda
27 stycznia 2020 19:33

O rety. wszyscy tu zginiemy? Serio?

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @BTWSelena 27 stycznia 2020 16:34
27 stycznia 2020 19:48

Szanowna.

Przeczytałem linkowany artykuł i niżej cytuję fajną sentencję:

"Powszechnie bowiem wiadomo -  z wirusami najlepiej się walczy za pomocą M-16 i czołgów".

I to dotyczy moim zdaniem "wirusa systemu".

Wirusy "medialne" leczy się po kilka dolarów szczepionka.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @stanislaw-orda 27 stycznia 2020 17:40
27 stycznia 2020 20:16

Syndrom Zatoki Perskiej - i szczepionka przeciwko węglikom. A jakoś francuscy weterani Legii Cudzozimeskiej z wojny w zatoce   nie mają podobnych objawów [no tak ich szczepionka była  z Instytutu Pastera].

zaloguj się by móc komentować


Matejek @stanislaw-orda 27 stycznia 2020 15:23
27 stycznia 2020 21:03

... i zdaje się, że ten sen bliższy rzeczywistości, niż jawa

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Ogrodnik 27 stycznia 2020 19:48
27 stycznia 2020 21:25

Szanowny Ogrodniku ! Masz tak marzycielski nick i awatar,że wywołuje u mnie tęskotę za Ogrodami.Mnie bez czytania tych okropności o czołgach,wirusach i szczepionkach wykańcza nie smok wawelski,lecz SMOG krakowski.Ledwie dycham. A  "koronawirus Wuhański " z pewnością nie jest wytworem wyobraźni,bo UFO jeszcze nie zawitało na naszą Ziemię matkę. No chyba,że to" wirus systemu". 

zaloguj się by móc komentować

darkforce @stanislaw-orda 27 stycznia 2020 16:49
27 stycznia 2020 21:26

Nie ma przypadków. Są znaki.

zaloguj się by móc komentować
Matejek @stanislaw-orda
29 stycznia 2020 03:17

tu:  https://youtu.be/2eDQwKeXdTI?t=149  'najulubieńszy' inżynier Goryliska 'wszystko' wyjaśnia

tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=mX5pB8HybLY  'niezły' dochtore radzi, jakby co

a tu: https://www.cda.pl/video/830614b8 podążając śladem wirusa
  / z ostatnim filmem to: https://youtu.be/Qnl4qgMSuwU kojarzy się, ... a raczej na odwrót ...

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @valser 27 stycznia 2020 12:54
29 stycznia 2020 06:53

"W sobote wrocilem z Hong Kongu i mialem okazje ogladac ta paranoje z bliska.  

90% tubylcow zasuwa w maskach, ale w lokalnych mediach pojawila sie jeszcze informacja, ze wirus moze sie rowniez transmitowac przez oczy. Wiec oprocz maski potrzebne sa jeszcze plastikowe okulary. "

Niedlugo podadza, ze wirus moze sie transmitowac rowniez przez skore. I zaczna sprzedawac futra i plaszcze.

Proponuje troche informacji jako odtrutke:

https://www.polishclub.org/2020/01/26/uzyteczni-idioci-w-akcji-chinski-wirus-wuhan/

zaloguj się by móc komentować

toNick @valser 27 stycznia 2020 12:54
29 stycznia 2020 16:49

"...w lokalnych mediach pojawila sie jeszcze informacja, ze wirus moze sie rowniez transmitowac przez oczy. Wiec oprocz maski potrzebne sa jeszcze plastikowe okulary. "

Tak sprzyjająca atmosfera utraty rozumu aż się prosi o rozpowszechnienie pogłoski, że wirus roznosi się także przez oglądanie telewizora i korzystanie z mediów.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @toNick 29 stycznia 2020 16:49
29 stycznia 2020 19:31

Może powinni  nazwać  toto "wirusem Kaszpirowskiego"?

zaloguj się by móc komentować

tadman @stanislaw-orda
30 stycznia 2020 00:01

Powróciłem do historii związanej z SARS i pierwsze przypadki zachorowań stwierdzono w Chinach w listopadzie 2002, ale władze nałożyły embargo na informacje o tym. Spawa wydała się, kiedy zachorowali ludzie w Hongkongu, a potem podróże lotnicze ludzi (jakże częste w okresie Bożego Narodzenia i chińskiego Nowego Roku) przyczyniły się do rozprzestrzeniania się wirusa.

Po siedemnastu latach nowy typ wirusa pojawił się ponownie w tym samym okresie, ale tym razem nie gdzieś na peryferiach Chin ale w ogromnym mieście (11 mln) i nastroje rozchuśtuje informacja o kompleksie laboratoriów zajmujących się właśnie wirusami (Autor opisuje, że to  niejako w następstwie poprzednich perturbacji z wirusem SARS).

Obecnie w Chinach wielkie obszary zostały dosłownie sparalizowane, bo zamyka się wiele obiektów edukacyjnych, przemysłowych, wprowadza się utrudnienia w poruszaniu się, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia wirusa). Jeśli to potrwa dłużej to gospodarka chińska poniesie spore straty.

Tu chciałem powrócić do afery związanej z firmą Huawei i restrykcjami amerykańskimi. W konsekwencji okazało się, że Chińczycy nie tylko mogą wprowadzić własny system zastępujący Androida, ale także zrezygnować z korzystania z usług amerykanskiej firmy Google. Było też coś ostatnio o ukróceniu ekspansji chińskiego handlu przez internet (konkurencja dla amerykańskiego Amazona).  Tu powtórzono niesprawdzoną informację, że wirus może nie tylko rozprzestrzeniać się przez bezpośredni kontakt z chorym, ale także z jego wydzielinami, a nawet z przedmiotami/towarami.

Jeśli ta sytuacja potrwa dłużej i propaganda popracuje intensywnie to Chiny nie będą w stanie zniwelować tak łatwo poniesionych strat, bo zapewne wiele krajów wprowadzi okresowe embargo na towary z Chin. Również my poniesiemy straty, bo coś zarabiamy na tranzycie chińskich towarów.

Ekspert Bartosiak spodziewał się konfliktu na Pacyfiku, a tu taki wirus może sporo namieszać.

Zobaczymy kto na tym tzw. wirusie najbardziej skorzysta.

Mała teoria spiskowa, a mianowicie rozprzestrzenianie się wirusa SARS ustało w 2003 roku, ale w 2008 roku pojawił się w Kanadzie. Hmm, ciekawe. Ktoś coś przewoził tym pociągiem i zmarł?

zaloguj się by móc komentować

dbx @stanislaw-orda
30 stycznia 2020 11:47

jako to skomentować ?

https://www.liveleak.com/view?t=CJwfc_1580239584

Added:a day ago

By: nomore123 (12075.30)

Tags: Coronaviruses animal food Wuhan

Location: Wuhan China

zaloguj się by móc komentować

tadman @dbx 30 stycznia 2020 11:47
30 stycznia 2020 12:04

Podejrzałem inne notki na tej stronie i i jest ona super wiarygodna. ;)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @dbx 30 stycznia 2020 11:47
30 stycznia 2020 12:20

day ago

liczony od jakiej daty?

zaloguj się by móc komentować

dbx @tadman 30 stycznia 2020 12:04
30 stycznia 2020 14:07

Wyczuwam, pewną dozę zwątpienia...

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @tadman 30 stycznia 2020 12:04
30 stycznia 2020 14:27

Hmn!... ta strona.. nie tak aż wiarygodna ... szanowny tadmanie. Sensacje z całego świata i świetne reklamy ślicznych gołych tyłeczków też królują.Żadna aż tak wiarygodna strona nie pokazuje zgrabnych tyłeczków.A może się mylę z powodu konserwatywnych poglądów? Kto wie.... Często tak jest ,że w wikipedii są zbyt mało wiarygodne opisy,to zależy od admina.....

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Matejek 30 stycznia 2020 20:35
30 stycznia 2020 21:57

"Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna"

zaloguj się by móc komentować

peter15k @stanislaw-orda
2 lutego 2020 10:30

Trzeba przyznać, że wirus pojawia się dokładnie wtedy, kiedy powinien sie pojawić.  Trudno oczywiście posądzać, że ktoś go "zasiał" ale gdyby tak to Chińczycy też mają jakieś swoje "biologiczne zabawki". Już się mówi, że na chińskich ciuchach też może być. Czyli wpływ na ograniczenie eksportu i zachowania konsumentów mamy gotowy.  Wojna na atomowe bombki sie nie opłaca ze względu na skażenia ale "bombki biologiczne" ... Jednak różne rzeczy mogą sie wymknąć spod kontroli. Ciekawe czasy ...niestety...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @peter15k 2 lutego 2020 10:30
2 lutego 2020 10:48

Nurtuje mnie kwestia zainstalowania  badacza-agenta-"kreta" w owym laboratorium uniwersytetu w Wuhan, czyli  sabotażu w jego wykonaniu. Przecież  laboratorium Instytutu Badń Medycznych miało certyfikaty najwyższych z możliwych zabezpieczeń.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @stanislaw-orda 2 lutego 2020 10:48
2 lutego 2020 11:17

Tak mnie teraz "tknęło" że sprawa wirusa wypłynęła kiedy Trump ogłosił że się dogadał z Chińczykami. Czyli warto pamietać, że 'rożne szatany sa tu czynne"...

zaloguj się by móc komentować


BTWSelena @stanislaw-orda 2 lutego 2020 10:48
2 lutego 2020 23:24

Stara rzymska zasada mówi wprost:  „Patrz, kto odnosi korzyść z danego czynu.”  a kreciki to doskonałe agenciki.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 2 lutego 2020 23:24
10 lutego 2020 22:58

Z kół zbliżonych do kwadratów wyszło info, że ponoć kilku chińskich "stypendystów" z ośrodka w Winnipeg, Manitoba,  Kanada (National Microbiology Laboratory  -  https://en.wikipedia.org/wiki/National_Microbiology_Laboratory) wykradło ów wirus (jego "kod") albo i nawet gotowe patogeny i przekazało dla  placówki w Wuhan. Stypendystów ciupasem relegowano na powrót, ale kto to wie, czy taka akcja to nie była mistyfikacja tajnych służb, i ci stypendysci działali na zlecenie. Np. CIA, a celem było przetrącenie nogi handlowemu i politycznemu konkurentowi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda
16 lutego 2020 22:19

Niby podają ogólna liczbę  zmarłych na koronawirusa, ale jakos nie podają  struktury wiekowej oraz  chorobowej tych zmarłych. Tzn. w jakim przedziale wiekowym głownie byli oraz na jakie dolegliwości się leczyli (cukrzyca, etc.). Bo coraz wyraźniej zaczyna wyglądać, że ten wirus wykazuje działanie selektywne. I niewykluczone, że o to właśnie chodzi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda
23 lutego 2020 20:22

Czy to nie dziwne, że do krajów wokół Chin wirus dotarł, , a o Korei Północnej ani mru-mru.

A przeciez skądinąd wiadomo, że "samodzierzawie"  Kimów sciśle współpracuje z Pekinem w romaitych aspektach, a  broni ABC. w szczególności. I że technologie, które powinny być utajone przed światem Pekin zleca do przetestowania połnocnym Koreańczykom. Czyli że może coś się  "wymskło" na trasie Wuhan - Phenian?

I może to tutaj zakażony wirusem pies został pogrzebany?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 16 lutego 2020 22:19
23 lutego 2020 20:53

Podają, tylko trzeba pogrzebać - jest zgodna z oczekiwaniami. 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @stanislaw-orda 23 lutego 2020 21:14
23 lutego 2020 21:44

Umierają głównie starsi i bardziej schorowani. 

doi:10.1001/jama.2020.1585

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować